Dziś postanowiłam odpowiedzieć na często zadawane pytanie:

czy sesja noworodkowa jest bezpieczna?

Pytanie o bezpieczeństwo sesji noworodkowej jest całkowicie naturalne i uzasadnione. W końcu w tej sesji zdjęciowej głównym modelem jest kilkudniowe maleństwo. Poza tym, kiedyś nie było takich możliwości jakie są dostępne dziś i sporo osób ma prawo nie wiedzieć jak taka sesja wygląda i czego można się spodziewać.

Zdjęcia noworodkowe wykonuję od 2016 roku. W międzyczasie kilkakrotnie uczestniczyłam w warsztatach noworodkowych które prowadziły osoby zarówno z Polski jak i z zagranicy. Na każdym z tych warsztatów podkreślano, że podstawą sesji jest bezpieczeństwo maluszka.

Jak dbam o bezpieczeństwo noworodków na sesji:

1. Temperatura w studio.

W pomieszczeniu, w którym robimy zdjęcia jest utrzymywana odpowiednio wysoka temperatura ok 25C. Dzieci są rozbierane i przebierane w nasze ubranka, dlatego musi być cieplutko. Rodzice mogą ubrać się na krótki rękaw. 

2. Czystość w studio.

Przed każdą sesją noworodkową studio jest dokładnie posprzątane. W łazience do dyspozycji każdego jest mydło antybakteryjne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest żel antybakteryjny, który używamy przed i w trakcie sesji.

3. Pozycjonowanie maluszka

Kto oglądał nasze zdjęcia, ten zdążył zapewne zauważyć, że nie układam dzieci w wymyślnych pozach typu “frog”. Nie układamy zawiniętych dzieci do pozycji pionowej jak to jest w pozycji “kartofel”. Nie mam odwagi tak ingerować w pozycjonowanie dzieci tylko po to by zrobić artystyczne zdjęcie. Piękne zdjęcia można uzyskać innymi sposobami 🙂 Wychodzę z założenia, że najważniejszy jest komfort dziecka, a nie idealne wypozycjonowanie. Dlatego staramy się układać dzieci w naturalne pozycje, na pleckach, na boku oraz na brzuszku.

4. Długość sesji

Staramy się aby sesja nie trwała zbyt długo. Często jest to Wasze pierwsze wyjście z maluszkiem poza dom. Dlatego chcemy aby sesja szła sprawnie. Oczywiście zależy to tylko od tego czy maluszek współpracuje i smacznie sobie śpi, ale mimo wszystko średnio sesja w naszym studio trwa 2 godziny, a maksymalnie 3 godziny. Na pierwszy rzut oka i tak wydaje się, że to długo, ale w trakcie sesji mamusie karmią dzieci co trwa ok 20 minut.  

Napisz komentarz